Méltó volt az '56-os hősök tetteihez a Tomori ünnepi műsora
Szép hagyomány Kiskunmajsán, hogy nemzeti ünnepeink alkalmából valamelyik iskola diákjai, esetleg civil szervezetek adják a műsort. A modern technikai lehetőségeket kihasználva évről évre színvonalas jelenetekkel, színdarabokkal, ritkán hallott versekkel, gyönyörűen hangzó énekekkel készülnek az iskolák. Ilyenkor döbbenünk rá, mennyi tehetséges gyermek is él közöttünk. Sokszor maguk sem tudják, mire képesek. Pedig nem könnyű teltház elé kiállni és a színpadon a szereppel azonosulva, átszellemülten előadni bármit is.
A Tomorisoknak most sikerült! Igazán megható, az ünnep méltóságához illő módon emlékeztek '56-ról. A rendezvényen szónokló Vedelek Norbert, Bács-Kiskun Vármegye Közgyűlésének elnöke is elismerően szólt a látottakról: országos rendezvényen is a helyét megálló műsort láthattak a majsaiak! Az eredetileg tanár végzettségű politikus pontosan tudja, mennyi munka van egy fél órás darab mögött. Köszönjük mi is a diákoknak, hogy szabadidejüket áldozták a próbákra, gratulálunk az előadáshoz! Nem különben köszönet jár a felkészítő tanároknak, Bakó Évának és Király Gabriellának, valamint a műsorban közreműködő Telek Andrásnak és Telekné Nagy Jankának.
További képeink ide kattintva tekinthetők meg.
Tomoris Kadétok fáklyás emléktúrája az ’56-os kápolnához
2024. október 22-én fáklyás felvonulást szervezett a Tomori Pál Katolikus Gimnázium, Technikum és Kollégium kadét diákjainak. A céljuk az volt, hogy megemlékezzünk az ‘56-os hőseinkről.
Délután 4 órakor indultak a kollégiumtól. A menet egy 6 m hosszú, lyukas közepű nemzetiszínű zászló felvezetésével haladt formaruhás kadétok, tomoris diákok, katonák, tanárok és lovasok kíséretében.
Az ‘56-os Múzeum és Kápolna az országban egyedülálló, Kiskunmajsa mellett található, melyet az ott nyugvó Pongrácz Gergely és Pongrácz Ödön Corvin-közi felkelővezérek építettek még életükben.Ma látogatható múzeum és kegyhely.
A gyalogútra 11 km hosszú volt, amely során a város utcáin, földes utakon haladt végig a menet. A Kápolnához érkezve Kullai Attila atya iskolalelkész megemlékező beszéde, imádság és gyertyagyújtás következett a hősök tiszteletére. A sötétedés beálltával fáklyák kíséretében vonultak vissza a kollégiumhoz a megemlékezők, akiket meleg tea várt az út végén.
A látványos és jó hangulatú megemlékező gyalogtúrát a középiskola szeretné hagyománnyá tenni.
Ezüstérmesek a Haditorna Versenyen a Tomoris kadétok!
2024. október 18-án rendezték meg az Országos Haditorna Verseny megyei döntőjét Ballószögön. Iskolánk két csapattal képviseltette magát. Olyan versenyszámokban kellett megmérettetni tudásukat és erejüket a versenyzőknek, mint a 4x400 m-es fegyveres váltófutás, mátrix futás, akadályfutás, egészségügyi ismeretek, távbecslés, kézigránátdobás, lézeres lövészet, honvédelmi totó.
A tizennyolc csapat közül iskolánk Tomori Team nevű csapata állhatott fel a dobogó második fokára.
A csapattagok: Susánszki Ferenc 12/b, Roxin Andor 11/b, Szilágyi Alex 11/b, Tamás Fülöp 10/c
A másik csapatunk hetedik helyen végzett, sok tapasztalatot szerezve a jövő évi versenyre.
A csapattagok: Rúzsa Szilárd 10/c, Kakas Dominik 11/b, Tóth Zsombor 11/b, Végh Zsolt 10/c
Gratulálunk a szép eredményhez a diákoknak és Tabajdi Berta felkészítő tanárnak!