GIMNÁZIUMI TAGOZATOK
Az informatika orientációs képzésünket azok számára ajánljuk, akik a jövőjüket az informatika, a programozás, webfejlesztés vagy a robotika területén képzelik el. A gimnáziumi alapképzésben rejlő lehetőségek, mint az általános műveltség elsajátítása vagy két idegen nyelv tanulásának lehetősége jól ötvöződik az elmélyültebb informatikai oktatással.
Szinte nincs olyan területe az életnek, ahol ne lenne szükség informatikai tudás alkalmazására. Különösen ajánljuk azoknak, akik műszaki, mérnöki pályára készülnek, legyen az akár villamosmérnök, építészmérnök, gépészmérnök, energetikai vagy a Magyarországon nagy jövő előtt álló, autógyártást kiszolgáló mechatronikai mérnök.
Tanulóinkat nagy tapasztalattal rendelkező mérnök-informatikus tanárok tanítják emelt óraszámban tanrendbe építve és projekthetek keretében.A legújabb informatikai programokkal telepített számítógépek, felújított szaktantermek, okostáblák segítik a felkészítést. Az színvonalas munkát kiemelkedő érettségi eredmények mutatják.
Részletek
Kreatív ágazat – hang-, film- és színháztechnika terület – 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A tanulók megismerkedhetnek tanulmányaik során a grafika, szöveg, animáció, álló- és mozgókép tervezésével és megvalósításával. A kreatív vizuális kultúra, művészetek jövőbeli, motivált szakembereit fogják képezni. A képzés során megismerkednek a dekoráció, fotó, grafika, nyomdászat, mozgókép és animáció készítéssel, modern informatikai háttérrel, szoftverekkel, ami a munkavégzés elengedhetetlen eszköze a XXI. században.
Ajánlott minden fiatalnak, aki szeret alkotni és fontos számára, hogy lehetősége legyen alkotását viszontlátni az élet minden területén. A kirakatokban, plakátokon, boltok polcain, padlóján, az autókon, interneten, moziban és bárhova is nézünk, biztosan találunk valami szépet és megnyerőt, ami felvidítja az embereket és jobbá teszi a világot. Erre lesz lehetősége minden végzett fiatal technikusnak és szakmunkásnak. Az iskolai és duális képzéssel megszerzi azokat az ismereteket, amelyekhez neki már csak a saját kreativitását kell hozzátenni.
A honvédelem ágazatban a természettudományi, informatikai, elektronikai és műszaki ismeretekre épülő képzések teszik lehetővé, hogy a jövőben Magyarország biztonságáért és fejlődéséért tenni akaró felelős állampolgárok generációja nőhessen fel.
A képzés során a honvéd kadét alapszakma választható szakirányainak köszönhetően a fiatalok megismerkednek a természeti és épített környezet sajátosságaival, valamint a környezetkárosító hatásokkal, az autóipar és az informatika / infókommunikáció jelenével és jövőjével.
Duális képzés keretében a szakmai gyakorlatokon jól felszerelt laboratóriumokban, műhelyekben, gyakorlótereken és lőtereken korszerű eszközpark segítségével sajátíthatják el a magas szintű ismereteket.
A felnőtté válás során életükben meghatározóvá válik a környezettudatos szemlélet, a felelősség a minket körülvevő környezetért, valamint az ön- és munkafegyelem, és nem utolsó sorban a hazaszeretet.
Ügyfélfogadás, ügyintézés a szünidőben:Tanítási időn kívül, nyári szünetben: szerdánként 800-1200 óráig.
Honvéd Kadét (5 1031 1105) szakma
Részvétel a Honvéd Kadét Programban: HKP II. (technikumi szakmai) képzés
Honvéd kadét szakképzés technikumi képzés, amely 5 éves. Az első két év honvédelmi ágazati alapoktatását követően a honvéd kadétok ágazati alapvizsgát tesznek, majd a képzés második részében (a 11-12-13. évfolyamon) a választott szakmairánynak megfelelő szakmai oktatásban vesznek részt. Az iskolánkban a honvéd kadét alapszakmához kapcsolódó választható szakmairányok a következők:
E képzés keretében célszerű a 4 kötelező közismereti vizsgatárgyból (magyar, történelem, matematika vagy idegen nyelv) a 12. évfolyam végéig előrehozott érettségi vizsgát tenni, így az utolsó tanévben már csak a technikusi vizsgára kell felkészülni. A technikusi szakképesítés szakmai vizsgája egyben az ötödik érettségi vizsgatárgy, amely egy emelt szintű érettséginek felel meg. Így a 13. év végi sikeres vizsga után két végzettséget igazoló bizonyítványt is kapnak a képzés résztvevői: egy érettségi bizonyítványt és egy technikusi végzettségét igazoló oklevelet. Végzőseink számára természetesen a Magyar Honvédségnél történő munkába állást vagy a nemzetvédelmi szakokon, egyetemen való továbbtanulást ajánljuk, de különösen az Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető szakmairányban szerzett képesítés piacképes közvetlenül a civil szféra munkahelyein is.
A Honvédelem ágazati képzésben részt vevő HKP II. tanulók az ágazati és szakirányú szakmai tantárgyak tanulása mellett részt vesznek honvédelmi jellegű versenyeken pl.: haditorna, sportlövészet, paintball, airsoft, íjászat, küzdősportok stb.; szabadidős programokon pl.: laktanyalátogatás, túrák, hagyományőrző programok; részt vehetnek kirándulásokon, tematikus honvédelmi táborokban pl.: vízi, ejtőernyős stb. A 3,5-et elérő Honvéd kadét technikumi tanulók – a feltétel nélkül mindenkinek járó állami szakképzési ösztöndíj mellett - a program 2. félévétől jelentős ösztöndíjat kaphatnak. A Kadétok jogosultak formaruha viselésére az iskolában és saját rendezvényeinken az iskola formaruha viselési szabályzata szerint.
- ingyenes, honvédelmi jellegű szabadidős foglalkozások (szakkör)
- extra tanulmányi ösztöndíj (Béri Balogh Ádám honvéd kadét ösztöndíj) 3,5 átlag felett a szakképzési ösztöndíjon felül a honvédelmi alapismeretek választható tantárgyat tanulóknak
- érettségi vizsgalehetőség honvédelmi alapismeretekből.
Programtanterv (amit tanulnak)Képzési és Kimeneti Követelmények (amiből vizsgát tesznek)Formaruha-viselési szabályzat
Együttműködő partnerintézményünk
Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával!
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
A Nemzeti Örökség Intézetének emlékezetpedagógiai partnerintézménye